Laatstse reacties

Vissen bedreigd door geluidsoverlast van mens

AMSTERDAM – De verspreiding en voortplanting van vissen wordt bedreigd door geluidsoverlast van mensen. Dat beweren wetenschappers van onder meer de Universiteit Leiden in een nieuwe studie.

Vissen hebben volgens het team van Duitse, Amerikaanse en Nederlandse onderzoekers vooral last van de geluiden van olieplatforms en schepen. Geluidsoverlast zorgt er bijvoorbeeld voor dat vissen vluchten uit de school waarin ze zwemmen.

Ook de communicatie tussen de dieren kan worden verstoord door harde geluiden. Zo ondervinden de dieren hinder bij paringsrituelen en hun vluchtgedrag voor roofdieren. Dat schrijven de onderzoekers in het wetenschappelijk tijdschrift Trends in Ecology and Evolution.

Bron

Plaats reactie

Beveiligingscode
Vernieuwen

Banner
Banner
Maakt niet uit welke opleiding je gedaan hebt bij ons kun je terecht.

Volg ons op Twitter

Follow us on Twitter

Enquête

De Kaaiman site is voor
 

Bezoekers teller

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterVandaag374
mod_vvisit_counterGisteren844
mod_vvisit_counterDeze week1218
mod_vvisit_counterVorige week6147
mod_vvisit_counterDeze maand5754
mod_vvisit_counterVorige maand23808
mod_vvisit_countervan 25-11-2010423785

We have: 4 guests, 2 bots online
Vandaag: feb 07, 2012